KONST / Litografier / Färglitografi 12332042
nr 1233 2042
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, "Dansande barn". Signerad, numrerad 209/330. Motivet: 36x48
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 4 februari 2019
kl 19:56:36
1.500 kr
1.800 kr
2.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)